Cafe Restaurant Açık Alan Isıtma Sistemleri

Cafe niz için Açık Alan Halojen ısıtıcıları tercih etmeniz için 8 temel neden

 

Halojen ısıtıcı elektrik akımına takıldığında halojenleri kullanarak ısı üreten bir cihazdır. Sarmal bobin veya ısı iletkeni aracılığıyla ısı üreten diğer elektrikli cihazlardan farklı olarak bu ısıtıcılar doğrudan bir radyan ısı veya enerji kaynağı sağlamak için lambalar içinde yer alan halojen elementlerini kullanırlar. Halojen ısıtıcılar cihaz içindeki havayı dolaştırarak ısınmasını sağlayan veya doğrudan havayı dışarıya doğru üfleyen olmak üzere iki tipte bulunmaktadırlar. Halojen ısıtıcılar fonksiyonlarına göre farklı büyüklüklerde ve şekilde üretilebilmektedirler.

 

Bu büyüklükler küçük, orta, büyük ve ekstra büyük ölçeklerindedirler. Küçük ısıtıcılar çoğunlukla küçük odalar veya evler için kullanılırken daha büyük olanlar geniş evlere ve ofislere yöneliktirler. Halojen bir ısıtıcı satın almadan önce bazı bilgiler bilinmeli ve satın alma kararından önce dikkate alınmalıdır.

 

  1. Enerji Etkinliği

 

Halojen ısıtıcılar kızılötesi alanlardan gelen ışığı kullanıp radyan sıcaklığa dönüştürme yoluyla enerji etkinliği sağlamaktadırlar. Diğer elektrikli ısıtıcılara göre daha az enerji kullanırlar ve gelen elektriğin %85’ini radyan ısıya dönüştürürler. Bu açıdan alan olarak diğer ısıyayımı yapan ısıtıcılara göre yüzlerinin çevrildiği yeri daha hızlı bir şekilde ısıtabilirler.

 

Örneğin ayaklarınızı ısıtmak istediğinizde halojen ısıtıcı cihazı kendinize doğru çevirdiğinizde ısısının büyük bölümünü ayaklarınıza yönlendirecektir. Genel elektrikli ısıtıcılar ısıtmanın gerekmediği tavan gibi alanları da ısıtırlar. Halojen ısıtıcılar ise enerji tüketimini azaltarak daha hızlı bir şekilde çevresindeki alanın ısısını yükseltirler. Diğer halojen olmayan ürünlerde kullanılan aynı büyüklükteki çubuklarla (ampuller) karşılaştırıldıklarında düşük enerji tüketimi olan büyük çubuklar kullanırlar.

 

  1. Çevre Dostu Ürün

 

Halojen ısıtıcılar havayı kirletmezler. Bu özellikleri sayesinde orman yangınlarına, okyanus seviyelerinin yükselmesine ve buzulların erimesine neden olan sera etkili emisyonları azaltırlar. Sağlığa zararlı duman veya karbon monoksit ile alerjileri tetikleyen tozlu bir hava ortaya çıkarmazlar.

 

  1. Güvenlik

 

Halojen ısıtıcılar elektrik çarpması çerçevesinde oluşan riskleri azaltırlar ve çarpmaya dayanıklılık kabiliyetini ısıtıcılara kazandıran kuartz elementini içerirler. Ayrıca, radyan ısı ürettikleri için cihazda ısınma yapmazlar. Ne kadar yüksek sıcaklıkta çalıştırılırsa çalıştırılsın arka tarafları ısınmaz. Çoğu elektrikli ısıtıcılar kızgın bir hale dönüşürlerken halojen ısıtıcılar güvenli radyan enerji sağlarlar ve çocuklar ve evcil hayvanlar için ya çok az ya da hiçbir tehdit oluşturmazlar. Ön kısımları belli bir risk seviyesinde ısınsa bile devrildiklerinde çok nadir yangın çıkarabildikleri için en ideal ısınma çözümleridirler.

 

  1. Büyüklük

 

Küçük boyutlu halojen ısıtıcılar kolay taşınabilir özelliğe sahiptirler. Genellikle halojen ısıtıcının boyutu ürettiği ısının miktarı ile orantılıdır. Halojen ısıtıcılar büyük ortamlar ve çok geniş evler yerine belirli bir büyüklüğe sahip bir alanı ve odaları ısıtmak için kullanılırlar. Ortam büyüdükçe daha büyük boyutlu bir halojen ısıtıcı tercih edilmelidir.

 

  1. Cafe Isıtıcı Fiyatları

 

Etkinlikleri sebebiyle halojen ısıtıcılar geleneksel ısıtıcılara göre genellikle daha pahalı seçeneklerdir. Ayrıca, dayanıklı olmaları, bakıma az ihtiyaç duymaları ve maliyet etkin yapıları da bu pahalılığa yol açan nedenlerdir.

 

  1. Hızlı Açma ve Kapama

 

Diğer ısıtıcılardan farklı olarak hidrojen ısıtıcılardaki ısıtıcı unsur, açıldığında ve kapatıldığında çok hızlı tepki verebilen volfram iplikçiklerinden oluşan bir çubuktur. İşte bu özelliği sayesinde halojen ısıtıcı üşümüş ve hemen ısınmaya ihtiyacı olan kişiler için hızlı bir çözüm haline dönüşmektedir. Geleneksel elektrikli ısıtıcılar ise aşamalı olarak sıcaklık üretmekte ve yine yavaş bir süreçte soğumaktadırlar. Bazı halojen ısıtıcılarda otomatik açılıp kapanmayı sağlayan zamanlayıcı fonksiyonu, bazılarında ise belirli bir sıcaklığın altına inildiğinde çalışma özelliği bulunmaktadır.

 

  1. Dayanıklılık

 

Halojen ısıtıcılarda uzun kullanım ömrü sunan halojen çubuklar bulunur. Ürün ömrü boyunca sabit bir ısı yayma kapasitesi mevcuttur. Füzyonlu kuartz sayesinde uzun süre dayanırlar. Ayrıca, halojen döngü akkor ampuller gibi yan taraflarının rengini değiştirmediği ısıtıcıyı daha dayanıklı hale dönüştürmektedir.

 

  1. Esneklik ve Kolay Kontrol

 

Hidrojen ısıtıcıların evlerde kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır. Ayna kullanarak radyan ısının gerekli olduğu alanlara ısıyı kolaylıkla yayarlar. Kolaylıkla ayarlanabilirler ve düşük, orta veya yüksek düzeyde istenen ısıyı temin ederler. Bazı büyük halojen ısıtıcılarda tekerlek de bulunur ve bu sayede kolaylıkla istenen yere götürülebilirler.

Springday Isıtma Sitemleri olarak siz değerli müşterilerimize Halojen Isıtıcı , Masa Altı Isıtıcı , Seramik Fanlı Isıtıcıları sunmaktayız. Elektrikli ısıtıcılarımız için lütfen bizden fiyat alınız.