Doğru Endüstriyel Evaporatif Sulu Soğutucu Seçimi için Tavsiyeler

Evaporatif Sulu Klima Soğutucularını nasıl seçmeliyiz ?

Evaporatif sulu soğutucular ekonomik ve etkin soğutma araçlarıdırlar. Ev içi kullanımlarının yanı sıra sanayi üretim tesislerinde de çok geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Yalnız, endüstriyel evaporatif sulu soğutucu satın alırken ev için alınan soğutuculardan farklı olarak belirli tavsiyeleri düşünmeniz gerekmektedir. Ancak o zaman sizin ve üretim alanınız için en uygun soğutucuyu satın almanız mümkün olabilir.

Endüstriyel evaporatif sulu klima soğutucu nedir?

 

Endüstriyel evaporatif sulu soğutucu buharlaşma yöntemine dayalı olan bir soğutma sistemidir. Çalışma prensibi olarak havaya cihazın içinde ıslak bir pedin üzerinden sirkülasyon yaptırılır. Buharlaşma ile sıcak hava molekül halindeki suyu (nem de diyebiliriz) içine alır. Bu da havayı soğutur. Sonrasında soğuk hava makineden dışarıya doğru üflenir ve bu doğal yöntemle soğutma sağlanır.

 

Doğru cihaz için dikkate almanız gereken unsurlar:

  • Marka (kendi markamız diye demiyoruz ama mutlaka Springday marka 🙂
  • Teknoloji
  • Donanım ve parçaları
  • Dayanıklılık
  • Satış sonrası hizmet (bu konuda gerçekten iyiyiz)
  • Bakım (düzenli bakımlar ile cihaz ömrünüzü uzatmaktayız)

 

Endüstriyel evaporatif sulu soğutucular birçok farklı uygulama alanı için kullanılabilmektedirler. Satın almadan önce cihazınızı hangi amaçla kullanacağınızı ve sunulan ürünün bu amaca hizmet edip edemeyeceğini düşünmenizde fayda vardır. Ayrıca, soğutmak istediğiniz alanın büyüklüğü ve cihazın gücünü de karşılaştırmanız gerekmektedir. Böylece ihtiyacınız olmayan ürünü almaktan veya gereksiz bir kapasite için fazladan para vermekten kurtulmuş olursunuz.

 

İyi bir endüstriyel evaporatif sulu soğutucunun teknik özellikleri:

 

Kaliteli bir ürünün özelliklerinin bilinmemesi tüketiciyi ucuz bir endüstriyel evaporatif sulu klima soğutucu almaya götürebilir. Endüstriyel evaporatif sulu soğutucu almadan önce şu özellikleri dikkate almanız önemlidir.

 

Yüksek soğutma standardı: İyi bir soğutucu sadece birkaç dakika içinde soğutmaya başlamakla kalmaz, aynı zamanda ortamı yüksek bir hızla en az 10 – 12 derece soğutur.

 

Geniş kapsama alanı: Yüksek performanslı etkin soğutucular 2500 (bazı faktörlere bağlı) metrekareye kadar alanı soğutabilirler.

 

Yüksek hızlı fanlar ve büyük soğutma pedleri: fanlar ve büyük , kalın soğutma pedleri cihazın iyi çalışması için en önemli unsurlardır.

 

Markalı üst kalite parçalar: Kaliteli olduğu bilinen markalı parçaları kullanan cihazların performansları çok uzun süre düşmeden devam edecektir.

 

Dayanıklılık: İyi bir cihaz paslanmaya ve şoklara dayanıklı aşınmaz ve yalıtımlı gövdeye sahip olacaktır. Bu dayanıklılık aynı zamanda daha uzun ürün ömrünü de beraberinde getirecektir.

 

Bakım: Her zaman için soğutucunuzun bakım sıklığını öğreniniz. Kaliteli bir cihaz mutlaka daha az sıklıkta bakım gerektirecektir. Yine de ürünün kullanım ömrünü artırmak için yıl içinde belirli aralıklarla servise baktırabilirsiniz.

 

Düşük enerji tüketimi: Evaporatif sulu soğutucular halihazırda zaten az elektrik tüketirler. Bununla birlikte, eşdeğer cihazların içinde de düşük elektrik tüketimi kaliteli bir endüstriyel evaporatif sulu soğutucunun temel özelliklerinden birisidir. Soğutma söz konusu olduğunda elektrik tüketimi maksimum seviyelerdedir. Evaporatif sulu soğutucular ile elde edilen tasarruflar da bu doğrultuda maksimum seviyelere çıkacaktır.

 

Çevre dostu: Buharlaşma mekaniğini kullanarak soğutan endüstriyel evaporatif sulu soğutucular doğal olarak çevre dostudurlar. Bununla birlikte diğer unsurları da doğa çerçevesinden gözeterek üretilen ürünler önemli bir kaliteye sahiptirler.

 

Kurulumla ilgili konular ve ilave maliyetler

 

Endüstriyel evaporatif sulu soğutucu alırken her zaman için ücretsiz kurulumu olan ürünleri tercih ediniz (Springday olarak her zaman kurulum dahil fiyat vermekteyiz) İyi bir endüstriyel evaporatif sulu soğutucu markası her zaman için ücretsiz kurulum hizmetini verecektir. Ayrıca, cihazınızın tüm gerekli garantilere sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu noktada, düşük standartlı bir ürünü cazip garanti sunumları ile satmaya çalışanlara itibar edilmemelidir.

 

Endüstriyel evaporatif sulu soğutucular etkin ve ekonomik soğutma araçlarıdırlar. Aynı zamanda çevreye zarar vermeyen doğaya dost yeşil çözümlerdir. Bir endüstriyel evaporatif sulu soğutucusu alırken iyi bir seçim yapmak için yukarıda saydığımız faktörleri dikkate almalısınız. Sonrasında alacağınız ürün size uzun yıllar boyunca verimli bir şekilde hizmet edecek ve üretim alanınızdaki üretimin artmasında rol oynayacaktır.

Sulu soğutucu klima fiyatlarımız için mutlaka bize ulaşınız.