En iyi sulu soğutucuyu nasıl seçebilirim

En iyi sulu soğutucu evaporatif klimayı nasıl seçebilirim?

Fanlar ve klimalar üstüne birçok avantaja sahip olmaları nedeniyle sulu soğutucular son yıllarda birçok ev ve ticari işletme için en çok tercih edilen soğutma cihazı haline hızla dönüşmektedir.

Sulu soğutucular özellikle yüksek performans seviyeleri, maliyet etkin olmaları, enerji tasarrufu, taşınabilirlikleri ve hoş dizaynları ile bilinmektedirler.

Satılan sulu soğutucular farklı büyüklüklere, dizaynlara ve kaliteye sahiptirler. Doğru cihaz ürünün üreticisi ve ürünün kullanılacağı ortam dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olacaktır. Bu faktörlerin en önemlilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Ürünün Üreticisi tabiki Springday

Sulu soğutucuların farklı üreticileri ve tedarikçileri bulunmaktadır ve ürünün kalitesini üretici belirleyebilmektedir.

Her ne kadar düzenleyici kurumlar kalite kontrol yönetmeliklerini üreticilere uygulasalar da bazı ürünler diğerleriyle karşılaştırıldığında kalite olarak daha kötüdürler. Bu çerçevede, üreticilerden bazıları daha güçlü ve dayanıklı ürün üretebilmektedirler.

Sulu soğutucu almaya karar verdiğinizde üreticinin itibarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Bulunduğunuz bölgede fabrikası olan üreticilerin ürünlerini almanız da daha iyi bir seçim olacaktır. Bu sayede eğer üründe herhangi bir sorun çıkarsa ürünü kolaylıkla tamir ettirebilirsiniz.

Doğru Büyüklükteki Ürünü Seçmek

Sulu soğutucular farklı büyüklüklerde üretilmektedirler. Sulu soğutucu seçerken çeşitli faktörleri düşünmek önemlidir. Büyüklüklerine bağlı olarak sulu soğutucular iki tipe ayrılabilirler: kişisel kullanıma yönelik sulu (ev veya iş yeri kullanımı) soğutucular ve çöl (açık alan soğutma serinletme) soğutucular. Kişisel kullanıma yönelik sulu soğutucular küçük boyutludurlar (bizde ki modelleri s35 , s50 ) ve küçük ve orta büyüklükteki odalar için idealdirler. Çöl soğutucuları (samanlı klima, arap kliması dedikleri bizde ki karşılığı s80 ) ise daha büyüktürler ve orta ve büyük odalar veya ticari alanlar için uygundurlar.

Küçük bir sulu soğutucu odayı yeterince soğutmazken büyük bir soğutucu ise gereksiz enerji ve para kaybına sebebiyet verecektir.

Cihazlarda kullanılan pedlerden olan petek soğutma pedleri biraz daha pahalı olmasına rağmen daha etkindirler. Soğutma pedlerinin etkinliği ve koku yapmaması önemlidir. Pedlerin kalınlığı en az 90mm olmalıdır.

Mobil sulu klima veya Endüstriyel Soğutucuların Su Tankı Kapasitesi

Genel olarak sulu soğutucunun su tankı kapasitesi cihazın tipine ve büyüklüğüne bağlı olacaktır. Kişisel sulu soğutucuların 20 ila 30 litre arasındaki tankları bulunurken, çöl soğutucuları 50 ila 100 litre kapasitesindeki tanklara sahiptirler.

Sulu soğutucu alırken daha büyük su tankı (s80 sulu mobil soğutucumuz) olan ürünlerin alınması tavsiye edilir. Zira su kapasitesi ürünün yeniden doldurulmaya gerek duyulmadan ne kadar uzun süre çalışabileceğini belirlemektedir.

Hava Akışı

Sulu soğutucuların hava akışı metreküp/dakika cinsinden belirtilir. Soğutmak istediğiniz alan için gerekli dakikadaki metreküp hava akışını belirlemek için alanın büyüklüğünü (metrekare) tavan yüksekliği (m) ile çarpmanız ve 2’ye bölmeniz gerekmektedir. Örneğin odanız 50 metrekare, tavan yüksekliğiniz 5 metre ise (50×5)/2= 125 metreküp/dakikalık bir soğutucu almanız gerekmektedir.

Farklı Hız Seviyeleri ve Uzaktan Kumanda

   

Farklı hız seviyelerine sahip sulu soğutucular ile isteğinize ve hava durumuna göre ürünün çalışmasını en uygun şekilde sağlayabilirsiniz. Çoğu sulu soğutucuda bulunan uzaktan kumanda ayağa kalkmadan kolaylıkla ürünün ayarlarını değiştirmenize imkan vermektedir.

Tekerlekler ve Dizayn

Sulu evaporatif klima soğutucular tekerlekleri ile kolay taşınma imkanı (mobil soğutucular) sağlamaktadırlar. Tekerlekli ürünü seçmeniz avantajınıza olacaktır. Dizayn açısından da üreticiler her geçen gün daha estetik ürünler ortaya koymaktadırlar. Bunların arasından odanıza en uygun olanı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sulu Soğutucu Mobil Klima Fiyat

Almayı düşündüğünüz sulu soğutucu mobil klima için ödeyeceğiniz fiyatı düşünün. Bu fiyat gerçekten değerini tam olarak yansıyor mu? Bu çerçevede yukarıda saydığımız faktörler ürünü ve fiyatını değerlendirirken size yardımcı olacaklardır.

Sulu soğutucular ısı kontrolüne yönelik modern bir çözümdür ve saydığımız nedenler sebebiyle geleneksel klimalardan çok daha iyi ve etkindirler. İhtiyaçlarınıza göre uygun fiyatlı bir sulu soğutucu aldığınızda verdiğiniz bu karardan dolayı memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

Springday Sulu Klima açık alan mobil ve endüstriyel klima sistemleri siz değerli müşterilerine ücretsiz yerinde teftiş yaparak en uygun klimalarını tavsiye etmekte ve sizlere en uygun fiyatlı çözümlerle hizmet vermektedir. Daha fazlası için lütfen fiyat alınız.