Evaporatif sulu soğutma pedleri fiyatları

Evaporatif Sulu Soğutma Pedleri Fiyatları ve Kullanıldığı alanlar

 

Evaporatif Sulu Soğutma Pedleri özel selüloz kağıdından yapılmaktadırlar. Bu selüloz kağıdının aksi yönlerde dizilen dalgalı bir yapısı bulunmaktadır ve bu yapı sayesinde kağıdın her bir biriminin içinden hava geçişi mümkün olmaktadır. Özel bir mühendislik ürünü olan bu kağıt sarkmayı önlerken tıkanmaların da önüne geçmektedir.

Evaporatif sulu soğutma pedlerinin enine kesitleri özel bir yapıştırıcı yardımıyla birleştirilmektedirler. Söz konusu yapıştırıcı hem özel hem de çok güçlüdür. Yıllar boyunca suyla temas ettikten sonra dahi hava geçişini sınırlamazlar. Eğer kağıt yırtılmaya çalışılırsa farklı bir yer yerine yapıştırılmış bölgelerden ayrılır. Bu kağıt pedlerin yüksek su emme güçleri vardır ve ayrılmaları önlemek için kimyasal işlemden geçirilip kaplanmışlardır.

 

Mühendislik ürünü olan bu pedler maksimum soğutma etkinliği sağlamak için suyu emme ve tutma yeteneğine sahiptirler. Teknik olarak söylemek gerekirse, evaporatif soğutma pedleri yapısal güç için katılaştırıcı ve çürümeyi engelleyici etken maddeler ile işlemden geçirilmişlerdir. Yapısal olarak güçlü oluşları herhangi bir destek olmaksızın işlevlerini yerine getirmelerine, böylece de destek materyali maliyetinden tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

 

Evaporatif soğutma pedlerinin kullanıldığı yerler:

 

Seralar

Sebze ve meyva depoları

Mantar tarımı için özel yerler

Tohum tarımı

Çiçekçilik

Kanatlı hayvan ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği

Tavuk çiftlikleri

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği

Kuluçka üretim çiftlikleri

Soğutma fanları

Ön soğutucular

Endüstriyel nemlendirme araçları

Konut soğutma çözümleri

Alışveriş Merkezleri

Comments are closed.