Evaporatif sulu soğutucular: Küresel ısınmanın yeni çözümü

 

Evaporatif sulu soğutucular hakkında bilgi ;

Küresel Isınma, sera gazları ve sera etkisi… Bunları sıklıkla duyuyorsunuz değil mi? Şüphesiz çevre çok önemli. Aslında çevre yani üzerinde bulunduğumuz mekan bizim yaşam kaynağımız. Eğer çevre bozulursa, kirlenirse ve kullanılamaz bir hale dönüşürse bu aynı zamanda bizim de sonumuz olur. Bu yüzden bir yandan çevreyi korumak için olağanüstü çabalar gösterilirken bir yandan da çevreyi kirleten tüketimleri gerçekleştiriyoruz. Bu noktada hepimizin kullandığı temel araçlardan ikisi olan buzdolabının ve klimanın küresel ısınmanın artmasında önemli bir rolü olduğunu biliyor muydunuz?

 

Küresel ısınma veya iklim değişikliği dünya iklim sisteminin ortalama sıcaklıklarının yükselmesi anlamına gelmektedir. Küresel ısınmanın görünen en önemli etkileri deniz seviyelerinin yükselmesi, yağışların değişmesi ve çöllerin genişlemesidir.

 

Başlıca sera gazları su buharı, karbondioksit, metan, azot oksit ve ozon gazlarıdır. Aslında sera gazları dünyadaki yaşam için önemlidir. Güneş ışınlarının bir miktarının dünyada kalmasına ve yeryüzünün yaşanabilir bir sıcaklıkta olmasını sağlamaktadırlar. Eğer sera gazları olmasaydı dünyadaki ortalama sıcaklık 15 derece yerine -18 derece olurdu.

 

Küresel ısınmayı azaltmak için çok zararlı araçların kullanımdan kaldırılması gerekmektedir. Eğer böyle bir imkan yoksa çevre dostu araçlar kullanılmalıdır.

 

Geleneksel klimalar içerdikleri gazlar ile çevreye çok ağır zarar veren cihazlardan birisidir.

 

Evaporatif sulu soğutucunun küresel ısınmayı azaltmadaki faydaları

 

Evaporatif sulu soğutucular geleneksel klimalar gibi klorofluorokarbon gazı yaymazlar.

Daha az elektrik tüketirler.  Böylece çevreye zarar veren elektrik üretimini azaltırlar.

Klimalarla karşılaştırıldığında çevre dostu emisyonlara sahiptirler.

Klimalar yoğun bir karbon emisyonuna sahipken evaporatif sulu soğutucuların karbon emisyonu ve asit yağmuru yapan yenicil karbon emisyonu sıfırdır.

 

Evaporatif sulu soğutucuların çalışma prensipleri

 

Evaporatif sulu soğutucular suyun pompa yardımıyla bir pede yedirilmesi ve bu esnada oluşan buharlaşma prensibine göre çalışmaktadır. Buharlaşan hava hem havanın sıcaklığını alırken ortama da nem verdiği için konforlu bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Bununla birlikte, klimalar gaz soğutması yardımıyla havayı serinletirler. Bu esnada aynı havayı kullanırlar ve bu da bayat bir hava anlamına gelmektedir. Filtresi kötüleşen bir klima ortama kir yayarken çeşitli hastalıklara özelliklere alerjilere neden olabilmektedir.

 

Evaporatif sulu soğutucular doğrudan evaporatif sulu soğutucular, dolaylı evaporatif sulu soğutucular ve iki aşamalı soğutucular olarak üçe ayrılırlar. Birinci tipte suyun buharlaşması yoluyla soğutma yapılırken ikinci tip soğutucularda bir ısı eşanjörü kullanılmaktadır. Üçüncü tip evaporatif sulu soğutucularda ise hem ısı eşanjöründen hem de ıslak ped ile buharlaşmadan yararlanılmaktadır.

Evaporatif sulu soğutucu fiyatları

Endüstriyel ve mobil sulu klima olarak 2 tip sulu klima soğutucularımız mevcuttur. Bunların güncel fiyatlarını almak için lütfen bize ulaşınız.

Evaporatif sulu soğutucuların üretimi ve üretimdeki yenilikler

 

Sürdürülebilir üretim: Evaporatif sulu soğutucular operasyonel enerji tüketimi azaltmayı ve parçaların kullanımını optimize etmeyi amaçlamaktadır.

 

Enerji etkinlik: Hep enerji tüketimini minimize etme amacını güden çalışmalar elektrikli aletlerdeki güç tasarruf teknolojisi ile ürünlerde bir devrim yaratmışlardır.

 

Yenilikler: Dizayn bazlı yenilikler sürdürülebilir avantajlar sunmaktadırlar. Bu çerçevede çevreyi temiz tutmak ve zararlı emisyonları sıfıra indirmek için sera gazlarının etkisini minimize etmek hedeflenmektedir.  Ayrıca müşteriye yönelik dizayn da ürünün konforunu ve kullanım kolaylığını artırma amacındadır. Her yeni ürünle birlikte yenilikler ve iyileştirmeler müşterilere sunulmaktadır.

 

Sonuç olarak, hepimiz çevremizi korumak ve onun doğal ekseninde kalması için çaba sarf etmeliyiz. Bunu yapmaya küçük adımlarla başlamalıyız. İlk küçük adımı da evaporatif sulu  klima alarak başlayabiliriz.