Eviniz için Evaporatif Sulu Klima Hava Soğutucusu Çeşitleri

Ev tipi Evaporatif Sulu Klima Çeşitleri

İnsanlar yüzyıllar boyunca hava soğutucularını evlerindeki sıcaklığı kontrol edebilmek için kullanagelmişlerdir. Günümüzdeki modern soğutucular diğer soğutma çözümlerine karşı birçok avantaja sahiptirler ve birçok kişinin evindeki birinci soğutma tercihidirler.

Hava soğutucusu satın almadan önce mükemmel bir çözüm için gerekli olan unsurların neler olduğunun anlaşılması önemlidir.

Her ne kadar benzer şekilde çalışsalar ve benzeri özelliklere sahip olsalar da hava soğutucularının farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu aynı zamanda farklı ortamlarda aynı sorunları çözmek için farklı yöntemlerin kullanılabileceği anlamına da gelmektedir.

Örneğin evde farklı türdeki hava soğutucuları odanın büyüklüğü, havalandırma, mevcut sıcaklık ve ilave soğutma opsiyonlarının olup olmadığı gibi faktörlere bağlı olarak kullanılabilirler.

Evinizi etkin bir şekilde soğutmak için mevcut olan hava soğutucusu çeşitlerini bilmeniz ve kendilerine has özelliklerine göre seçiminizi yapmanız gereklidir.

Portatif Hava Soğutucusu

İsminden de anlaşılabileceği gibi, portatif hava soğutucuları evde rahatlıkla bir yerden bir başka noktaya götürülebilecek hava soğutucuları çeşididirler. Bu çeşit soğutucular birçok yönden kendilerine özgü soğutma şekilleri sunarlar.

Portatif olmaları ev soğutmasında çok önemli bir faktördür. Portatif olan hava soğutucularını portatif olmayan ürünlerle karşılaştırdığınızda neden portatif bir hava soğutucusunun sizin için iyi çözüm olduğunu hemen fark edebilirsiniz.

Portatif hava soğutucuları en belirgin özellikleri kısaca şunlardır:

1. Uygun Fiyata Etkin Soğutma

Portatif hava soğutucuları ile çoğu evde soğutma uygun maliyetler karşılığında elde edilebilmektedir. Ürünü ev içinde kolaylıkla hareket ettirebildiğiniz için tek bir ünite ürünü ihtiyaçlarınıza göre evin farklı kısımlarında kullanabilirsiniz.

2. Çok Yönlü Hava Soğutucusu

Bazı sitelerde veya apartmanlarda klimalar veya pencereye konan hava soğutucuları açısından kısıtlamalar olabilmektedir. Böyle yerlerde, portatif hava soğutucuları eviniz için uygun ürün olacaktır.

Herhangi bir şekilde kurulum gerektirmeyen portatif hava soğutucularını evinizde herhangi bir kurala bağlı kalma zorunluluğu olmadan istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

3. Evde ve Hatta Dışarıda Kullanılabilmesi

Portatif hava soğutucularını evinizin içinde istediğiniz yerde kullanabilmeniz çok büyük kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Kapıları ve pencereleri de kapatmak zorunda olmazsınız. Hem kapalı hem de açık alanlarda soğutma sunan portatif hava soğutucuları böylece kullanıcılara çok geniş bir esneklik sunmaktadırlar.

4. Küçük Alanlar İçin İdealdir

Çok küçük dairelerde kalanlar için portatif hava soğutucuları çok iyi bir opsiyondur. Bu avantaj özellikle sadece tek penceresi olan alanlar için çok daha fazla geçerlidir.

Tek pencerenizi kapatmadan portatif hava soğutucunuzu odanızda istediğiniz bir yere koyup sunduğu konforun keyfini çıkarabilirsiniz.

Evaporatif Sulu Soğutucu

Evaporatif sulu soğutucu suyun buharlaşması yoluyla soğutma yapan bir cihazdır. Bu buharlaşma sıcaklık ile sağlanır. Söz konusu sıcaklık alan içindeki sıcak havadan gelmektedir ve suyu buharlaştırdıkça havadaki sıcaklık süreç içinde azalmaktadır.

Evaporatif sulu soğutucularda soğutucu pedler cihazın yanlarına veya arkasına çevredeki sıcak havayı emmeleri için konulurlar. Sıcak hava soğutma pedleri ile karşılaştığında sıcaklık suyun buharlaşmasına sebep olur ve bu süreçte hava soğur.

Evaporatif sulu soğutucuların kendilerine özgü birçok avantajları bulunmaktadır. Orta ve büyük boyutlu odalar için uygundurlar.

Açık alanlar serinletme için de idealdirler. Eğer büyük bir ofis, restoran, alışveriş merkezi veya fabrika için bir soğutma çözümü arıyorsanız evaporatif sulu soğutucu en iyi opsiyondur.

Çoğunlukla, evaporatif sulu soğutucu istenilen soğutma türü için daha fazla suya ve enerjiye ihtiyaç duyar. Bu yüzden daha büyük su haznesine sahip olurlar. Bu tekrardan su doldurma gerekliliğini azaltacaktır. Yine de, sistemin mükemmel bir şekilde işleyip işlemediğini kontrol etmek ve oluşabilecek bir aksaklığı önceden önlemek önemlidir.

Soğutma ihtiyacının yüksek olduğu ticari bir ortamda kullanılıyorsa evaporatif sulu soğutucunun suyunun günde 1-2 defa yeniden doldurulması gerekebilir.

Evaporatif sulu soğutucular portatif hava soğutucularından çoğunlukla daha pahalıdır. Bununla birlikte kullanım amacı ve yerine getirdiği görevler düşünüldüğünde fiyatı uygun ve kabul edilebilirdir.

Mobil Soğutucu Uygulamaları daha fazlasını görmek için tıklayınız.

Evaporatif Sulu Soğutucu klima fiyatları için lütfen bizden fiyat alınız.