Kafeler İçin İnfrared Isıtıcılar

Kafeler ve açık alanlar İçin İnfrared Isıtıcılar

 

Kafeler diğer işletmelerden farklı olarak iç mekanları kadar dış mekanlarına da önem verirler. Verilen bu önem başarılı olmalarının işletmenin dışarıdan görünümünün yarattığı cazibeye bağlı olmasından ileri gelmektedir. Açık havadaki alanları bazen sadece birkaç masa ve sandalyeden ibaret olabilirken, bazen de tentelerin altında geniş oturma alanları oluşturulabilmektedirler. Gün boyunca gelen ve giden birçok müşterinin olduğu kafelerde hem içeride hem de dışarıda yeterli miktarda ısıtmanın olması oldukça önemlidir. Bu çerçevede açık ortamlar için infrared ısıtma mükemmel bir çözümdür.

 

Açık havadaki yemek deneyimleri için ticari İnfrared ısıtıcılar

 

Aramızdan ancak soğuğa çok dayanıklı olanlar serin bir havada dışarıda oturmaya cesaret edebilecektir. Bu kişiler dışındakiler içinse hafif bir soğukluk dahi içeriye kaçmak için yeterli olacaktır. Ama bu kafe sahipleri için müşteriye sunulan alanın yarı yarıya azalması anlamına gelmektedir. Bunun hem kafe sahipleri hem de müşteriler için tek çözümü açık alanların yıl boyunca konforlu bir şekilde oturmaya elverişli bir hale dönüştürülmesidir. İnfrared ısıtıcılar kafelerin açık alanlarını konforlu ve etkin bir şekilde ısıtarak bu alanları iç mekanlardan dahi daha cazip hale dönüştürebilirler. Böylelikle kafeler sadece yazla sınırlı kalmayıp kışın da tam kapasite çalışabilirler. İyi ısıtılmış dış bir alan hem müşterileri daha uzun süre oturmaya teşvik ederken hem de işletmenin daha fazla kazanç elde etmesine önayak olacaktır. İnfrared ısıtıcılar tasasız ve anında çözüm sunan alternatiflerdir.

 

 

İnfrared ısıtmanın en güzel yanlarından birisi kapılar açılıp kapanırken ısı kaybetme endişesini ortadan kaldırmasıdır. İnfrared sıcaklığı doğrudan objelere doğru yansıtmaktadır. Aynı güneş ışınlarının uzaydaki boş alanda ilerlemesi gibi infrared ışınlarda neredeyse hiç ısı kaybetmeden yöneltildikleri objeye ulaşırlar ve ısıtırlar. Dolayısıyla hava hareketi ve değişimi nedeniyle kafenizde herhangi bir sıcaklık kaybetmezsiniz. İnfrared ısıtıcıların bir diğer faydası ise fazla yer kaplamamalarıdır.