Sıcaklar ve  Evaporatif Soğutucular

Sıcaklar ve  Evaporatif Soğutucular…

Tüm dünyada Covid-19 nedeniyle zor bir sürecin yaşandığı şu günlerde, havaların ısınmaya başlamasını daha önceki dönemlere göre dört gözle bekliyoruz. Covid-19’la ilgili  olarak yetkililerin sürekli olarak vurguladıkları gibi sıcak havaların gelmesiyle virüsün etkisinin azalmasını ümit ediyoruz.  Ne kadar  önce sıcak havalar gelir se,  virüsün etkisi azalarak hayat normalleşmeye döner.

Hayatın normalleşmeye dönmesiyle birlikte, sıcak havaları bu yıl ne kadar çok istesek de sıcak havaların gelmesi bir takım sorunları da beraberinde getiriyor. Özellikle evlerimizde, işyerlerimizde, toplu bir şekilde bulunduğumuz alanlarda, sokakta, işletmelerde,  fabrikalarda kısaca insanın bulunduğu tüm alanlarda, konforumuzu, çalışma koşullarımızı, oturmamıza, yatmamızı her şeyi sıcaklar bazen çekilmez hale getiriyor.

İşte tam da bu noktada Springday ailesi olarak bizler ürünlerimizin, herkes için ne kadar önem arz etiğini anlıyoruz. Ürünlerimizden Evaporatif soğutucuların (sulu Klimaların) sıcaklarda yaşamımızın nasıl vazgeçilmez bir parçası olduğunu görüyoruz. Çalışma alanlarımızda, evimizde sokağımızda kısaca her yerde, konforumuzu, sağlımızı ve cebimizi ön planda tutan Springday evaporatif soğutucularla tanışmanızı ve denemenizi tavsiye ediyoruz.

Evaporatif soğutma  suyun buharlaşmasıyla havadan ısı emmesi prensibine dayanan soğutma sistemidir.  Suyun buharlaşması yoluyla sağlanan soğutma en doğal soğutma sistemidir. Evaporatif soğutma işlemi, sıcak hava ile suyun temas ettiği her an meydana gelmektedir. Esintili havalarda havuzdan çıktığımızda vücudumuzda hissettiğimiz serinlik, elimize kolonya döküp elimizi salladığımızda hissettiğimiz serinlik, evaporatif soğutma mantığıyla gerçekleşen soğutmalara en güzel örnektir.

Bu çerçevede ortamı da nemlendiren cihaz iklim ve ortam ne kadar kuru ise o kadar verimli olmaktadır.  Bu doğal prensip evaporatif soğutucuyu daha çevreye duyarlı ve ekonomik olarak avantajlı yaptığı için evaporatif soğutucu gittikçe daha fazla tüketici tarafından tercih edilmektedir.

Siz de geleneksel klimalar yerine evaporatif soğutucuları seçerek daha uygun maliyetlere ve çevreye zarar vermeden serin yazlar geçirebilirsiniz.

Uzun süredir soğutma alanında  kullanıcılar tarafından tercih edilen markalarımız Türkiyenin hemen hemen tüm illerinde (İstanbul Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Antep, Maraş, Denizli Muğla Aydın ve bir çok ilimizde) kullanılmasının yanında, Almanya, Hollanda, Rusya, Mısır, Irak, Arabistan, Gürcistan, Özbekistan ve Azerbaycan gibi bir çok ülkede kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Springday ve Esio markalı Evaporatif soğutucularımız (Sulu klima) hakkında daha detaylı bilgiler almak için web sitelerimizden iletişim kanallarından bizimle iletişime geçin.

 

Springday ile bunaltıcı sıcaklarda konforunuzu arttırınız.