Sulu Klima

Sulu klima evaporatif soğutma nedir? Nasıl çalışır, avantajları nelerdir?

Evaporatif soğutma  suyun buharlaşmasıyla havadan ısı emmesi prensibine dayanan soğutma sistemidir. Evaporatif soğutma mantığı da havayı olabildiğince yüksek su miktarıyla temas ettirerek havanın soğutulmasını sağlamaktır. Suyun buharlaşması yoluyla sağlanan soğutma en doğal soğutma sistemidir.su, doğal olarak en hızlı ısı alan sıvılardan biridir. Buharlaşma eğilimi bu yüzden çok yüksektir.

Bir sıvı buharlaşırken çevresinden ısı emer. Su havayla temas ettiğinde havadan ısı alarak havayı soğutur. Sıcak hava ile temas eden su buharlaşırken havanın ısısını emerek sıcaklığı düşürür. Evaporatif soğutma işlemi, sıcak hava ile suyun temas ettiği her an meydana gelmektedir.  Esintili havalarda havuzdan çıktığımızda vücudumuzda hissettiğimiz serinlik, elimize kolonya döküp elimizi salladığımızda hissettiğimiz serinlik, evaporatif soğutma mantığıyla gerçekleşen soğutmalara en güzel örnektir.

Evaporatif soğutucu sulu klimalar  nasıl çalışır?

Evaporatif hava soğutucu sistemleri, havayı soğutmak için buharlaşmayı kullanmaktadır.  Springday gibi bir evaporatif soğutucuda bir pompa, suyun su haznesinden soğutma pedlerine kadar dolaşımını sağlar ve bunun sonucunda da pedler son derece ıslak hale gelir. Bir fan, cihaz dışındaki havayı çeker ve nemlenmiş

Pedlerden geçirir. Hava pedlerden geçerken buharlaşma yolu ile soğur. Etkili bir evaporatif soğutmanın anahtarı, her bir soğutma pedinin, tüm işlemler sırasında ve boyunca tam olarak doygun halde kalması ve sistemin fan ve moturunun, ev için uygun hava akımını sağlayacak yeterlilikte tasarlanmasıdır.

Tüm Springday cihazları, benzeri tüm hava iklimlendiricileri açısından en yüksek performansa erişebilmek için gelişmiş teknolojiler ve akıllı tasarım özellikleri sunmaktadır.

Evaporatif soğutmanın sulu klimaların  avantajları nelerdir?

*%100 taze hava ve %100 konfor ve optimum soğutma sağlar

*gazlı sistemlere göre daha az enerji harcar.

*kurulum maliyetleri sistem klimalarına göre %50 daha ucuzdur

*çevreci bir soğutucudur, çevreye herhangi bir gaz yaymaz.

*gazlı klimalar gibi ortamdaki havayı kurutmaz.

*dış havadan gelen bakteri, toz, polen ve dumanları filtre ederek iç ortama temiz ve sağlıklı hava verirler

*hava sirkülasyonu sağlayarak ortamı nemlendirir ve ortamda her an taze hava bulunmasını sağlar

*istenildiğinde montaj yeri kolaylıkla değiştirilebilir.

Neden Springday?

Springday ailesi olarak biz  güçlü teknik kadromuz ve satış ağımızla hayatın her alanında tasarruflu serinlik ve sağlıklı bir yaşam sunuyoruz. Springday “çalışana sağlık, işverene tasarruf” anlayışıyla,  sloganı; “insan ve çevre” olan ucuz ve sağlıklı serinlik olanağı sağlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.

Ürünlerimizle  müşterilerimize

%100 taze hava ve %100 konfor

Minimum enerji tüketimi

Düşük maliyetli kurulum

%100 çevre dostu

10 yıl kabin garantisi  sunuyoruz.

Uzman ve güçlü teknik servis hizmeti sunuyoruz.

Springday evaporatif sulu klimalar, soğutucular nelerdir?

Evaporatif soğutuculara halk arasında sulu klima, çöl kliması, arap kliması, ayaklı klima, açık alan kliması, samanlı klima gibi isimler verilmektedir.

Springday sulu klimalar iki gruba ayrılır. Endüstriyel klimalar ve mobil klimalar.

Endüstriyel klimalar daha çok büyük alanların soğutulmasında proje bazlı uygulama şeklinde montaj edilerek uygulanır.

Çatı, duvar veya bina içi gibi projeye göre uygulama yöntemleri vardır.

Mobil sulu klimalar ise daha küçük alanlarda montajsız herhangi bir sabit ünitesi olmadan kullanılır.

Endüstriyel sulu klimaların uygulama alanları nerelerdir?

Tekstil Fabrikaları

Fabrikalar

Atölyeler

Dökümhaneler

Haddehaneler

Sanayi mutfakları

Camiler

Düğün salonları

Spor salonları

Yemekhaneler

Restoranlar

Çamaşırhaneler

Pazar yerleri

İftar çadırları

Mantar tesisleri

Hayvan çiftlikleri

Seralar vb.  Alanlarda uygulanırlar

Büyük hacimli alanlarda uygulanan evaporatif sulu klima uygulaması projeye göre değişkenlik gösterir. fabrikalarda binanın durumuna göre çatıya yan duvarlara uygulama yapılabilir. Kurulum kolay ve basittir. uygulama yapılacak alanın hesaplamaları yapılır kaç adet cihaz kullanılacağı uygulamanın nereye yapılacağı, içeride ne kadar sıcaklık nem vb. İhtiyaçlar belirlenir tespit edilerek projelendirir. Ve kurulum yapılır. İstenilen oranlarda sıcaklık nem sağlanmış olur. Springday evaporatif sulu klimalar %100 taze doğal ve temiz hava verir.

Camiler, düğün salonları, spor salonları ve pazar yerleri gibi insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda da uygulama yapılabilir. uygulama yapılacak alanın istenilen seviyede soğutulması sağlanır.

Hayvan çitlikleri, seralar, mantar üretim tesisleri gibi alanlarda da fan-ped şeklinde proje bazlı uygulamaları mevcuttur. bu tür alanlarda verimlilik ve ürün kalitesini artırmak için Springday fan-ped uygulamaları yapılır.

Springday evaporatif mobil sulu klimaların kullanım alanları nerelerdir?

Mobil sulu klimalarımız herhangi bir kurulum gerektirmeyen ve sabit ünitesi olmayan tekerlekli, istenilen her yere kolayca taşınabilen portatif soğutuculardır.

evaporatif sulu klima

Kafeler

Restoranlar

Atölyeler

Tamirhaneler

Yemekhaneler

Spor salonları

Yazlıklar

Kamelyalar

Bahçeler

Teraslar

Evler

Ofisler vb. Her türlü alanda kullanılırlar.

Mobil sulu klimaların avantajları nelerdir?

Sabit ünite içermez

Herhangi bir kurulum gerektirmez

Kolay taşınabilir

Enerji tüketimleri çok çok düşüktür.

Mobil cihazlarımız günde maksimum 1 TL gibi enerji tüketir.

Mobil sulu klima ve Endüstriyel sulu klima fiyatları konusunda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

SULU KLİMALAR HAKKINDA SIK SORULAN SORULARI KISACA DERLEDİK ;

Sulu klima nasıl soğutur?

Sulu klimalar soğutmak için suyun buharlaşmasından faydalanırlar. Su buharlaşırken havanın ısısını düşürür. Isısı düşürülmüş hava fan yardımıyla ortama aktarılır. Böylelikle ortam soğutulmuş olur.

Sulu sistem klima nasıl çalışır?

Sulu sistem klimaların çalışma yapısı basittir. Sulu klimalar fan motor ve pedden oluşan bir sistemdir. Cihazın içerisine konan suyla pedler ıslatılır. Çalıştırılan fan dışardan havayı çeker. Cihazın içine giren hava ıslak pedlerin arasından geçer. Havayla su ped yüzeyinde temas eder. Su buharlaşırken havanın ısısını düşürür. Soğutulmuş hava fan vasıtasıyla iç ortama aktarılır.

Sulu klima evde kullanılır mı?

Sulu klimalar suyun buharlaşmasıyla havanın içerisindeki nemi yükseltir. Onun için açık alan klima olarakta bilinir. Bu kapalı alanlarda kullanamayız anlamına gelmez. Ev ofis gibi kapalı alanlarda içeriye basılan hava kadar havayı dışarı atıla bilinirse ortam nemi sabit kalır böylelikle kapalı alanlarda da kullanılabilirler. Bir nevi kapalı alanlarda kapı ve pencerelerin açık olması havanın sirküle olması yeterlidir.

Springday sulu klima farkı nedir?

Springday sulu klimaların farkı, piyasada kullanılan ürünlere göre birinci sınıf malzeme kullanılmasıdır. Plastik malzemelerde %100 ham plastikten üretilmiştir. Kabinlere 5 yıl garanti verilir. İç aksamlara 2 yıl garanti verilir. Servis ağının yaygın olması ve satış sonrası destekle müşteri memnuniyetinin en üst noktada tutulması Springday ürünlerinin farkını ortaya koyar.

Sulu klima fiyatları

Sulu klima fiyatları belirlenen modele adete ve alım şekline göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi ve fiyat almak için iletişime geçin.

Sulu klima yorumları

İşletmeler iklimlendirilmesi konusunda alternatifsiz bir çözüm olan sulu klimalar işletmelerin için oldukça cazip, başarılı ve işletme dostudur.

Hava serinletici nasıl çalışır?

Evaporatif sulu klimalar aynı zamanda hava serinletici diye geçer. Çalışma prensibi suyun buharlaşmasıyla havanın içindeki ısıyı düşürme prensibine göre çalışır.

Evaporatif soğutma nasıl çalışır?

Evaporatif soğutma cihazların yapısı gereği suyun buharlaşarak havanın içerisindeki ısıyı emme ve bu soğutulmuş havanın ortama verilmesi sistemi üzerine kurulan soğutma yöntemidir.

Hava soğutucu nedir?

Evaporatif sulu klimalar aynı zamanda hava soğutucu olarak ta bilinirler. Hava soğutucu evaporatif sulu klimanın bilinen diğer adlarındandır.

Mobil klima nasıl çalışır?

Evaporatif mobil klimalar evaporatif çalışma mantığında suyun buharlaşmasıyla havanın içerisindeki ısıyı emmesi ve ortama serinletilmiş havanın verilmesi mantığıyla çalışır.

Mobil (seyyar) klima ne demek?

Evaporatif mobil klima herhangi bir sabit ünitesi dış ünitesi bacası veya gazlı ünitesi olmayan istediğiniz yere götürülebilinen hareketli klimalardır.

İyonizer hava soğutucu ne demek?

Evaporatif mobil soğutucularda iyonizer özelliğide mevcuttur. Bu özellik sayesinde su pozitif ve negatif iyonlarına ayrılarak negatif iyonların insanı rahatlatır.

Mobil klima kaç watt tüketir?

Evaporatif mobil klimalarda herhangi gazlı bir ünite içermeyip, elektrik tüketimi olarak sadece fanı çevirmek için küçük bir motordan oluşan cihazlardır. Onun için enerji tüketimleri çok düşüktür. Modeline göre değişse de  genelde bir ampül değerinde enerji tüketirler.

  

One thought on “Sulu Klima

Comments are closed.